Apavu lietošanas noteikumi

APAVU KOPŠANA
Nav tādu apavu, kuriem nebūtu nepieciešama kopšana. Neatkarīgi no apavu vērtības, tiem visiem ir nepieciešama regulāra kopšana un atpūta. Pirms pirkuma veikšanas, pārliecinies, kāds ir izvēlētā apava precīzs pielietojums, un kādi apstākļi ir piemēroti tā lietošanai. Lai atrastu Tavam kājas tipam vispiemērotāko apavu, modeli, lūdz padomu pārdevējai. Ja apaviem ir auklas, lūdzu, aizsien tās. Izvairies nēsāt mitrus vai slapjus apavus, izņemot gadījumus, ja apavi ir speciāli paredzēti mitriem apstākļiem, citādi mitrums kaitē apavu formai un materiālam. Ja apavi sasmērējušies ar eļļu vai benzīnu, nekavējoties notīri gan apavu virsu, gan apakšu un starpzoli, jo sasmērēšanās ar iepriekš minētajām vielām var būtiski paātrināt apavu dilšanu.

Jauniem apaviem pirms to lietošanas uzsākšanas noteikti veic iepriekšēju kopšanu! Lai panāktu apavu aizsardzību pret netīrumiem un ūdensizturību, kā arī, lai ilgāk saglabātu to estētisko ārieni, pēc pielaikošanas un pārliecināšanās, ka apavi tiešām ir piemēroti, apstrādā tos ar atbilstošu kopšanas līdzekli (piem., Collon Waterstop, Salamander Universal utt.)
Apaviem atkarībā no to izgatavošanas tehnoloģijas un materiāla ir nepieciešama dažāda kopšana. Uz visiem apaviem ir norādīts ražošanā izmantotais materiāls, apzīmējot to ar pieņemtiem apzīmējumiem, kuri katrs apzīmē kādu noteiktu materiālu.

MATERIĀLI
Nosaki, kādi materiāli ir izmantoti Tavu apavu izgatavošanā:

ANILĪNĀDA: maiga, ar anilīnkrāsu krāsota, saglabājusi ādas dabīgo rievojumu;
ĀDA AR KRĀSOTU VIRSMU: ādas rievojums zem krāsas nav atšķirams;
NUBUKS UN ZAMŠĀDA: zīdaina uzkāršot apstrādāta (teļa vai jēra) āda;
EĻĻOTS NUBUKS: virsma apstrādāta, matēta, viegli taukaina;
SINTĒTISKIE MATERIĀLI, TEKSTILS

ŽĀVĒŠANA:
Neatkarīgi no materiāla apavus pirms apkopšanas rūpīgi notīri: izmantojot tīrīšanas līdzekli, seko precīzi ražotāja norādījumiem.
Ļauj apaviem izžūt istabas temperatūrā. Neizmanto mazgāšanu veļas mazgājamā mašīnā, žāvētāju, radiatorus, žāvēšanu centrifūgā, kurtuvi, ne arī matu fēnu, kā arī nenovieto apavus siltuma avota tiešā tuvumā, ne arī tiešos saules staros.
Lai saglabātu apavu formu, slapjus apavus piepildi vai nu ar papīru, vai speciālu apavu līsti.

 

 

TĪRĪŠANA UN KOPŠANA

ANILĪNĀDA:
Pēc izžāvēšanas ar speciālu suku vai sūkli notīri lielos netīrumus. Kopšanai lieto speciālus vaskus un eļļas, seko precīzi to lietošanas instrukcijām.

ĀDA AR KRĀSOTU VIRSMU:
Apavus tīri rūpīgi ar apavu šampūnu un siltu ūdeni. Nekādā gadījumā nemazgā ādas apavus veļas mazgājamā mašīnā. Izvairies no mazgāšanas līdzekļiem, kuru sastāvā ir hlorusaturošas balinošasvielas. Kad apavi ir izžuvuši, tā kopšanai ieteicams lietot ādu barojošus kopšanas līdzekļus. Izmanto vai nu gaišu vai tumšu kopšanas līdzekli atkarībā no apavu krāsas.

NUBUKS UN ZAMŠĀDA:
Kad apavi izžuvuši, ar speciālu neilona vai metāla suku vai sūkli notīri putekļus un nožuvušos dubļus. Kad lielākie netīrumi notīrīti, paberz sasmērējušās vietas ar zamšādas akmeni vai apstrādā ar speciālu kopšanas līdzekli, ļauj nožūt, un pēc tam apavus uzmanīgi izsukā, ievērojot vienu virzienu. Tīrīšanai neizmanto ūdeni, tas var neatgriezeniski sabojāt apavu virsas materiālu. Eļļu un lielākos netīrumus notīri ar speciālu zamšādas un nubuka kopšanas līdzekli. Zamšādu ir nepieciešams periodiski (reizi mēnesī) apstrādāt ar mitrumu atgrūdošu aizsarglīdzekli, jo šis ādas veids ir ļoti jutīgs pret mitrumu.

EĻĻOTS NUBUKS:
Vispirms notīri ar mīkstu suku vai drānu, pēc tam izmanto atbilstošus kopšanas līdzekļus-īpašas eļļas. Salīdzinot ar parasto nubuku, eļļots nubuks ir ievērojami izturīgāks dažādos laikapstākļos.

SINTĒTISKIE MATERIĀLI:
Vienmēr ļoti viegli tīrāmi materiāli, ieteicams pirms uzsākot intensīvu valkāšanu, apstrādāt tos ar mitrumu atgrūdošu kopšanas līdzekli. Sporta apavus, kas izgatavoti no sintētiska materiāla, var mazgāt ar rokām, izmantojot mīkstu suku, siltu (35°C) ūdeni un veļas pulveri „Sensitive”/želeju vai speciālu apavu tīrīšanai paredzētu līdzekli.

TEKSTILS:
Notīri nožuvušos netīrumus ar mīkstu suku. Tīri apavus ar tam paredzētajiem tīrīšanas līdzekļiem.
Sargā no tekstila materiāla izgatavotus apavus no bieža mitruma iedarbības un izmanto šim nolūkam īpašus impregnējošus jeb ūdeni atgrūdošus līdzekļus.
Traipu iztīrīšanai izmanto speciālus traipu tīrāmos līdzekļus, kas var būt analogi tiem, kas lietojami zamšādas apavu tīrīšanai.

PRETENZIJU IZSKATĪŠANA:
Iesniegt veikalam pretenziju nav nozīmes, ja:
1. Izstrādājums ir novalkāts. Katram izstrādājumam atbilstoši tā pielietojuma veidam un valkāšanas intensitātei ir pienācīgs dzīves ilgums, neviens izstrādājums nespēj kalpot mūžīgi.
2. Izstrādājums nav lietots tam paredzētajam mērķim, vai saskaņā ar paredzētajiem lietošanas noteikumiem.
3. Izstrādājums ir nepareizi kopts, vai vispār nav kopts.
Ja pats esi visu darījis pareizi, un tomēr nokļuvis nelaimē, ir iemesls būt neapmierinātam. Tomēr šādos gadījumos iesakām būt iejūtīgam – apkalpotājs nav vainīgs ar izstrādājuma kvalitāti saistītajās problēmās. Cienīga izturēšanās noskaņos pārdevēju jebkurā gadījumā atrast abas puses apmierinošu risinājumu.
Ja atklāj defektu, tad, lūdzu pārtrauc izstrādājuma valkāšanu un vērsies pie tirgotāja.
Pirms atgriez izstrādājumu ar defektu, lūdzu, rūpīgi notīri izstrādājumu un izžāvē to kārtīgi!